W ramach programu „ Jedz kolorowo, żyj zdrowo” w piątek 14 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja dnia kolorowego – Dzień Niebieski: Woda. Święto wody zostało ustanowione w roku 1992 przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Podczas apelu, który składał się z dwóch części, uczniowie dowiedzieli się, że woda jest wszechobecna.

W pierwszej części, w formie Teleekspresu, uczniowie z klasy 6a i 3c zaprezentowali jak wielkie znaczenie ma woda dla otaczającego nas świata. Wykorzystano prezentacje multimedialne m.in. slajdy i filmy z muzyką relaksacyjną.

Uczennice, Wiktoria oraz Dominika z Koła Chemicznego Gimnazjum nr 11 pod kierunkiem nauczycielki chemii pani Grażyny Rolki, przygotowały pokaz chemiczny, który zachwycił widzów.

W drugiej części klasy prezentowały hasła o wodzie dla zdrowia. Wszyscy  solidnie się przygotowali.

Na zakończenie apelu odbyła się część zagadkowa, w której bardzo chętnie uczniowie brali udział i bezbłędnie odpowiadali na pytania.

Celem Dni Kolorowych było skłonienie do zdrowego odżywiania się i dbania o wodę, która jest największym skarbem człowieka.

Bardzo dziękujemy na zaangażowanie we wszystkie akcje
Dni Kolorowych: pomarańczowego, czerwonego, zielonego, filetowego oraz niebieskiego.

Opracowały: mgr inż. J. Pycińska, mgr E. Rycel